Nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku -zwiedzanie w odkrytym autobusie

Już niedługo zwiedzanie Gdańska nabierze nowego wymiaru. Będzie to miało miejsce za sprawą nowej linii autobusowej “Hop on Hop off & Visit Gdansk”, która zostanie uruchomiona w maju 2017 roku. Może i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie trasa linii oraz autobusy, które będą na niej jeździły. Od maja bowiem, zarówno Gdańszczanie jak i turyści będą mogli zwiedzać Gdańsk siedząc w autobusie z odkrytym dachem. Trasa przejazdu będzie obejmowała Stare Miasto, Główne Miasto i Dolne Miasto, a turyści będą mogli z nowej perspektywy zobaczyć takie punkty jak Teatr Szekspirowski, Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności.

Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość wysiadania (w czasie obowiązywania biletu) na przystankach przy największych atrakcjach turystycznych, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość zakupu pamiątek lub zrobienia zdjęć.
Nowe autobusy, w których ma być dokonywany przewóz osób, mają być czerwone, z otwieranym automatycznie dachem, przyjazne niepełnosprawnym i na tyle zgrabne, by mogły poruszać się po wąskich uliczkach Śródmieścia. Będą posiadały 29 miejsc + 1 miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Zwiedzający będą mieli w nich do dyspozycji audioprzewodniki w co najmniej 7 wersjach językowych.

Planowanych jest 18 przejazdów dziennie, co 30 minut każdy, zatem przypuszczalnie będą one kursowały w godzinach 8-17.

Linia w tym kształcie ma kursować nawet do końca października. 24-godzinna wejściówka kosztować będzie 45 zł (ok. 10 euro). Bilety będzie można kupić w Internecie, a także w Punktach Informacji Turystycznej, na dworcach czy lotnisku. Cena może wydawać się stosunkowo wysoka, jednak w porównaniu do miast, gdzie autobusy wożą turystów w podobnej formule, będzie ona i tak ok. dwukrotnie niższa (dla porównania w Pradze czy Amsterdamie podobny bilet kosztuje ponad 20 euro).