Propozycje wycieczek

Podlasie

Podlasie to niezwykły region leżący w północno – wschodniej Polsce. Osoby poszukujące zielonych krajobrazów z prastarymi lasami, rzekami i rozległymi rozlewiskami znajdą tu miejsce dla siebie.

 

Kotlina Kłodzka i Praga

Dolny Śląsk to miejsce, w którym usłyszymy niesamowite opowieści o duchach zamków, czy ukrytych skarbach. Zachowało się tu najwięcej w Polsce pałaców i zamków – łącznie kilkaset

Śląsk Opolski

Obfitość atrakcji, jaką zaoferować może ten region, jest wręcz zadziwiająca. Stanowi on zatem ciekawą alternatywę dla bardziej zatłoczonych przez turystów regionów kraju.

Kotlina Jeleniogórska i Drezno

Kotlina Jeleniogórska swoje walory zawdzięcza wyjątkowo malowniczemu położeniu w sąsiedztwie karkonoskich szczytów, znakomitej bazie turystycznej i atrakcjom, których często nie spotkamy w innych częściach kraju.

Ziemia Tarnowska

Region Tarnowski poznamy podążając szlakiem zamków, sanktuariów, licznie zachowanych tutaj kościółków drewnianych, cmentarzy wojskowych z czasów I Wojny Światowej, czy zabytków kultury żydowskiej.

Ziemia Szczecińska i Berlin

Na przestrzeni wieków teren ten należał do Polaków, Duńczyków, Szwedów, Francuzów, Prusaków i Niemców. Obecną jego tożsamość tworzą Polacy z Kresów Wschodnich i centralnej Polski, którzy przybyli tu po II wojnie światowej.

Sądecczyzna

Oddalając się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów na południe od Krakowa, dojedziemy do okolic Nowego Sącza, czyli tzw. Sądecczyzny.

Suwalszczyzna i Wilno

Zapraszamy do ciekawego, północno-wschodniego zakątka Polski. Suwalszczyzna jest odrębną krainą historyczno-geograficzną i chociaż należy do woj. podlaskiego, nie jest częścią Podlasia, ani też Mazur.

Górny Śląsk

Chociaż historycznie Górny Śląsk obejmował nie tylko obszar dzisiejszego województwa śląskiego, ale również m.in. województwo opolskiego, to program naszej wycieczki skupia się wokół Katowic, gdzie będziemy mieli naszą bazę.

Świętokrzyskie Perły

Świętokrzyskie perły to nie tylko rzecz służąca ozdobie, ale również synonim bogatej oferty turystycznej, którą ten region ma do zaoferowania.

Zamojskie i Roztocze

Roztocze to wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Bardzo bogate w piękne krajobrazy, urokliwe ustronia i odludzia. Nieskażone przez przemysł czyste rzeki, lasy i powietrze sprzyjają turystyce i wypoczynkowi.

Bieszczady

Podkarpackie posiada w zakresie kultury szczególny potencjał. Oparty jest on na pograniczu narodowym, etnicznym i wyznaniowym. Wspaniałe atrakcje czekają tu na miłośników drewnianej architektury, pięknych zamków i magnackich rezydencji.

Lubuskie i Poczdam

Są miejsca w Lubuskiem, których nie można opisać słowami. Trzeba je po prostu zobaczyć. Magnesem przyciągającym turystów we wrześniu jest słynne na całą Polskę zielonogórskie winobranie.

Podkarpacie

Podczas wycieczki będziemy koncentrować się na Ziemi Rzeszowskiej i Przemyskiej, zostawiając południowe polskie Podkarpacie – Bieszczady – na odrębną wycieczkę.

Ziemia Bielska i Żywiecka

Wokół Beskidów …

Ziemia Rzeszowska i Przemyska

Podkarpackie pałace i zamki

Podlasie

Malowniczo położony region z ciekawymi rzekami i jeziorami jest najmniej zurbanizowaną częścią Polski; sielskie krajobrazy, urocze miejscowości i …