Autokarem po Europie – od Norwegii po Turcję

W tej części naszego bloga chciałbym Was wszystkich zainteresować nie zawsze w pełni docenianym sposobem komunikacji, jakim są przewozy autokarowe. Zamiast podróżować własnym samochodem, popularnym pociągiem czy nawet samolotem, to możemy ruszyć w podróż po kraju oraz całej Europie po prostu za pomocą autokaru.

W niniejszym artykule będę Was namawiał właśnie do korzystania i wybierania takiego rodzaju komunikacji i transportu jak przewozy autokarowe.
Czytaj więcej

Nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku -zwiedzanie w odkrytym autobusie

Już niedługo zwiedzanie Gdańska nabierze nowego wymiaru. Będzie to miało miejsce za sprawą nowej linii autobusowej „Hop on Hop off & Visit Gdansk”, która zostanie uruchomiona w maju 2017 roku. Może i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie trasa linii oraz autobusy, które będą na niej jeździły. Od maja bowiem, zarówno Gdańszczanie jak i turyści będą mogli zwiedzać Gdańsk siedząc w autobusie z odkrytym dachem. Trasa przejazdu będzie obejmowała Stare Miasto, Główne Miasto i Dolne Miasto, a turyści będą mogli z nowej perspektywy zobaczyć takie punkty jak Teatr Szekspirowski, Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności.
Czytaj więcej

Ferie zimowe 2017 oficjalnie rozpoczęte!

Rozpoczął się okres ferii zimowych. Od dzisiaj uczniowie województw Lubelskiego, Łódzkiego, Podkarpackiego, Śląskiego i Pomorskiego mogą cieszyć się dwutygodniowym wypoczynkiem od nauki. Rodzice ponownie stanęli przed wyzwaniem, aby zapewnić swoim pociechom opiekę, zajęcie i wypoczynek. Wielu uczniów pojedzie na zimowiska organizowane przez szkoły, biura podróży, lub nawet przez większą grupę znajomych. O ile na samym obozie rodzice nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim dzieciom, o tyle mogą zwiększyć ich bezpieczeństwo przed samym wyjazdem. Większość grup zorganizowanych przemieszcza się bowiem busami lub autokarami, które nie zawsze są w dobrym stanie technicznym, podobnie zresztą jak sam kierowca. Czytaj więcej

Czy podróże autokarem muszą być męczące?

Zapadła decyzja – w tym roku wakacje spędzimy w Chorwacji! Pozostaje pytanie o środek transportu. Samochód odpada – bo nie chce mi się kierować 1500km w jedną stronę, samolot – w sumie mógłby być, jednak część rodziny wolałaby postawić na wynajem autokaru. Może faktycznie, nie jest to złe rozwiązanie. Jednak nie raz już jeździłem autokarem w różne zakątki Europy i wiem, że długa podróż jest męcząca dla większości pasażerów. Warto zatem odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy. Czytaj więcej